Peeling kawitacyjny, inaczej kawitacja ultradźwiękowa to metoda wykorzystywana w salonach kosmetycznych do głębokiego oczyszczania skóry. Zabieg cieszy się ogromną popularnością. Nie bez powodu ! Przynosi on widoczne rezultaty i efekty juz po pierwszym zabiegu.

Peeling kawitacyjny ? Jak to działa ?

Peeling kawitacyjny to zabieg mający na celu oczyszczenie skóry za pomocą ultradźwięków, gdzie zachodzi zjawisko kawitacji. Kawitacja to proces oczyszczania skóry za pomocą fali ultradźwiękowej i cieczy, wzbogacony o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie oraz zwiększa komórkową penetrację substancji aktywnych do skóry. W zjawisku kawitacji dochodzi do serii drgań, które powodują tworzenie pęcherzyków wypełnionych gazem, te rozprężając się, a następnie pękając, oczyszczają skórę z nadmiaru martwych komórek naskórka, złogów metabolicznych oraz wydzieliny gruczołów łojowych. Za pomocą głowic ultradźwiękowych można wprowadzać preparaty kosmetyczne zwiększające efektywność wykonywanych zabiegów. Peeling kawitacyjny pozwala precyzyjnie usunąć nadmiar sebum z ujść gruczołów łojowych (tzw. porów) i pozbywa się zaskórników i bakterii. Wygładza, zmiękcza, nawilża skórę i stymuluje naturalne nawilżenie. Skóra jest nie tylko ukojona, ale także zregenerowana. Kawitacja ultradźwiękowa jest także idealnym wstępem i przygotowaniem do innych zabiegów.

Peeling kawitacyjny a oczyszczanie manualne ? Co wybrać ?

Kawitacja ultradźwiękowa to metoda mniej bolesna i mniej inwazyjna niż zabieg oczyszczania manualnego, co stanowi alternatywę do zabiegu oczyszczania manualnego. Zabieg ten jest wykonywany za pomocą urządzenia, które emituje ultradźwięki o niskiej częstotliwości, który przy kontakcie z wilgotną skórą wywołuje efekt kawitacji. Efekt zabiegu widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Skóra jest gładka, koloryt jej jest wyrównany, zrogowaciały naskórek zostaje usunięty, a z nim wszelkie zanieczyszczenia. Co warto podkreślić peeling kawitacyjny nadaje się do każdego typu cery i można go wykonywać przez cały rok, stosując się do odpowiednich zaleceń pozabiegowych.

Peeling kawitacyjny – z jakimi zabiegami warto go połączyć ?

Po co peeling kawitacyjny jest łączony z innymi zabiegami ? Takie terapie zabiegowe są dobierane indywidualne przez kosmetologa. W jakim celu jest to robione ? Terapie łączone wykorzystywane są, aby wzmocnić działanie, które chcemy osiągnąć podczas zabiegu. Peeling kawitacyjny można połączyć z sonoforezą, jonoforezą lub mezoterapią bezigłową, co pozwoli nam dodatkowo wtłoczyć substancje aktywne w głębsze partie skóry. Dodatkowo możemy zabieg peelingu kawitacyjnego połączyć z różnymi peelingami chemicznymi. Można osiągnąć, w zależności od dobranego rodzaju peeling chemicznego, znakomite rezultaty w terapii wspomagającej walkę z przebarwieniami, melasmą, starzeniem się skóry, bliznami czy trądzikiem, a także wieloma innymi schorzeniami skórnymi.

Kawitacja ultradźwiękowa – dla kogo ten zabieg jest szczególnie polecany ?

Peeling kawitacyjny szczególnie zalecany jest osobom ze skórą:

  • tłustą
  • mieszaną
  • suchą
  • trądzikową
  • z zaskórnikami
  • z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych tzw. porami
  • z drobnymi przebarwieniami
  • z płytkimi zmarszczkami
  • ze zmęczonym i ziemistym kolorytem skóry
  • szorstka, matowa, z tzw, suchymi skórkami”
  • pozbawioną blasku, jędrności
  • zmęczoną, odwodnioną
  • opuchniętą

Kawitacja ultradźwiękowa – efekty

Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu to delikatne zaczerwienienie, wyrównanie kolorytu, złuszczenie martwego naskórka, odżywienie komórek, dokładne oczyszczenie skóry oraz zahamowanie namnażania się nadmiaru wolnych rodników, bakterii i zanieczyszczeń na jej powierzchni. Zjawisko kawitacji jakie zachodzi podczas zabiegu pozwala na dotlenienie i pobudzenie komórek, zwiększa przepływ krwi i limfy, co wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Ilość wolnych rodników i zaskórników się zmniejsza, ujścia gruczołów łojowych tzw. pory są zwężone. Po zabiegu skóra jest odżywiona, odświeżona, bardziej napięta, zmarszczki nie są tak widoczne.

Peeling kawitacyjny a peeling domowy – czy warto?

Peeling wykonywany w warunkach domowych może przynieść efekt lub znacznie odbiegać od zamierzonego efektu. To kwestia przypadku, pamiętajmy nie wszystkie informacje na temat skóry, jej typów oraz produktów jakie do nich powinniśmy dobierać są rzetelne w internecie. Tak jak możemy pomóc skórze, tak możemy jej zaszkodzić. Dlatego ważne jest, aby zabieg ten był wykonywany przez kosmetyczkę lub kosmetologa w gabinecie przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i parametrach dobieranych indywidualnie.

Nie warto kupować także produktów peelingów kawitacyjnych do użytku domowego, gdyż możemy zaszkodzić naszej skórze. Co więcej peeling domowy nie jest wstanie tak zadziałać jak zabieg peelingu kawitacyjnego wykonywany w gabinecie kosmetycznym, kosmetologicznym przy użyciu odpowiedniego sprzętu o odpowiednio dobranych parametrach i kosmetykach profesjonalnych. Peelingi domowe będą działać tylko powierzchownie i będą wykazywać działanie krótkoterminowe, dlatego od czasu do czasu warto jest wykonać taki zabieg w gabinecie. Peeling kawitacyjny, wykonywany co kilka tygodni lub raz na kilka miesięcy, będzie stanowił doskonałe uzupełnienie naszej domowej pielęgnacji. Terapie dobierane indywidualnie do danego schorzenia skórnego przez kosmetologa lub kosmetyczkę mogą przynieść znacznie więcej korzyści niż zabieg wykonywany w domu bez kompletnej znajomości się na tym. Osoby wykształcone do pracy z różnymi typami skóry potrafią wykonywać zabieg na preparatach profesjonalnych, nie drogeryjnych, które wykazują silniejsze działanie i lepsze rezultaty niż eksperymenty w zaciszu domowym.