Rehabilitacja

Rehabilitacja zawiera w sobie wiele procesów, w tym fizjoterapię. Dziedzina zajmujące się przywracaniem sprawności człowieka, a także łagodzeniem, zapobieganiem i niwelowaniem skutków procesu chorobowego. Skierowana jest głównie do osób, które zostały np. na skutek choroby, kontuzji czy powikłań po leczeniu wykluczone z codziennego funkcjonowania lub ich życie jest w znacznym stopniu utrudnione.

ZESPÓŁ

Damian Nikodem

magister fizjoterapii

umów wizytę

Magdalena Beker 

magister fizjoterapii

umów wizytę

STOSOWANE TERAPIE

Osteopatia wg. dr Ackermanna

Wyróżnia się ona szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne. Wykonując zabieg terapeuta bardzo dokładnie wie co chce osiągnąć i dlaczego. Nie ma tu miejsca  przypadkowe zabiegi. W praktyce terapia wymaga szerszego spojrzenia na przyczyny dolegliwości i ich złożoność. Kompensacja, którą rozpoczął „zablokowany” staw wymaga od terapeuty adekwatnego postępowania.

czytaj dalej >> 

Terapia manualna wg Mulligana

Mulligan Concept to zestaw technik manualnych połączonych z ruchem pacjenta do wykorzystania w trakcie indywidualnych sesji terapeutycznych. Wszystkie wchodzące w jej skład zabiegi są tak skonstruowane, by oddziaływać na stawy, a za ich pośrednictwem również na układ nerwowo mięśniowy. Terapię tę cechują bezpieczeństwo i bezbolesność.  Wynika to z użycia grawitacji do obciążenia powierzchni stawowych oraz z połączenia w jednym ćwiczeniu biernego ruchu mobilizacyjnego z czynnym ruchem kątowym.

czytaj dalej >>

Metoda Fascial Distortion Model (FDM)

Metoda, która zdobywa obecnie ogromną popularność wśród terapeutów i pacjentów na całym świecie, została stworzona w latach 90-tych przez osteopatę, lekarza medycyny ratunkowej – dr Stephena Philipa Typaldosa. Zauważył on jak istotną rolę w różnego rodzaju schorzeniach oraz dysfunkcjach narządu ruchu odgrywa powięź. FDM to wyjątkowo skuteczna forma diagnozy oraz terapii dolegliwości bólowych, a także dysfunkcji narządu ruchu w obszarze układu mięśniowo- szkieletowego.

czytaj dalej >>