Rehabilitacja

Rehabilitacja zawiera w sobie wiele procesów, w tym fizjoterapię. Dziedzina zajmujące się przywracaniem sprawności człowieka, a także łagodzeniem, zapobieganiem i niwelowaniem skutków procesu chorobowego. Skierowana jest głównie do osób, które zostały np. na skutek choroby, kontuzji czy powikłań po leczeniu wykluczone z codziennego funkcjonowania lub ich życie jest w znacznym stopniu utrudnione.

Dagmara Nowicka

magister fizjoterapii

Magdalena Beker 

magister fizjoterapii

Damian Nikodem

magister fizjoterapii

Dagmara Nowicka - ZnanyLekarz.pl

STOSOWANE TERAPIE

Osteopatia wg. dr Ackermanna

Wyróżnia się ona szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne. Wykonując zabieg terapeuta bardzo dokładnie wie co chce osiągnąć i dlaczego. Nie ma tu miejsca  przypadkowe zabiegi. W praktyce terapia wymaga szerszego spojrzenia na przyczyny dolegliwości i ich złożoność. Kompensacja, którą rozpoczął „zablokowany” staw wymaga od terapeuty adekwatnego postępowania.

czytaj dalej >> 

Terapia manualna wg Mulligana

Mulligan Concept to zestaw technik manualnych połączonych z ruchem pacjenta do wykorzystania w trakcie indywidualnych sesji terapeutycznych. Wszystkie wchodzące w jej skład zabiegi są tak skonstruowane, by oddziaływać na stawy, a za ich pośrednictwem również na układ nerwowo mięśniowy. Terapię tę cechują bezpieczeństwo i bezbolesność.  Wynika to z użycia grawitacji do obciążenia powierzchni stawowych oraz z połączenia w jednym ćwiczeniu biernego ruchu mobilizacyjnego z czynnym ruchem kątowym.

czytaj dalej >>

Metoda Fascial Distortion Model (FDM)

Metoda, która zdobywa obecnie ogromną popularność wśród terapeutów i pacjentów na całym świecie, została stworzona w latach 90-tych przez osteopatę, lekarza medycyny ratunkowej – dr Stephena Philipa Typaldosa. Zauważył on jak istotną rolę w różnego rodzaju schorzeniach oraz dysfunkcjach narządu ruchu odgrywa powięź. FDM to wyjątkowo skuteczna forma diagnozy oraz terapii dolegliwości bólowych, a także dysfunkcji narządu ruchu w obszarze układu mięśniowo- szkieletowego.

czytaj dalej >> 

REHABILITACJA

Konsultacja Fizjoterapeutyczna
czas trwania 30 min
120 zł
terminy
Kompleksowa terapia indywidualna
czas trwania 45 min
180 zł
terminy
Strukturalna osteopatia i chiropraktyka według dr Ackermann’a
czas trwania 45 min
150 zł
terminy
Terapia manualna Mulligan Concept
czas trwania 45 min
150 zł
terminy
Terapia manualna FDM według dr Stephena Typaldosa
czas trwania 45 min
150 zł
terminy
Ćwiczenia indywidualne- instruktarz
czas trwania 30 min
100 zł
teraminy
Taping rehabilitacyjny (sztywny, elastyczny, mix)
czas trwania 15 min
70 zł
terminy
Masaż Tkanek Głębokich
czas trwania 45 min
150 zł
terminy
Kompleksowa terapia stopy
czas trwania 45 min
200 zł
terminy
Masaż relaksacyjny
czas trwania 60 min
200 zł
terminy