USG bioderek met. Prof. Grafa – 300 zł

Konsultacja lekarza specjalisty z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu z USG. Na wizycie ortopeda ma możliwość wykonania USG stawów biodrowych niemowlaka ( preluksacyjne ) – badanie pozwala na ocenę bioderka niemowlaka – stwierdzenia dysplazji stawu i wdrożeniu leczenia , Na wizycie istnieje możliwość wystawienia e – recepty, e – zwolnienia w przypadku wystąpienia zachorowania.

Zbigniew Pawęzowski - ZnanyLekarz.pl

Badanie które powinno się wykonać po narodzinach dziecka. To najlepsza metoda diagnostyki dysplazji stawów biodrowych. Polega na ocenie elementów kostnych i stawowych oraz informuje o położeniu głowy kości udowej względem panewki.

Badanie nie wymaga przygotowania. W trakcie badania niemowlak leży na boku, lekarz za pomocą sondy USG ocenia staw biodrowy.
Badani zalecane w 5-6. tygodnia życia dziecka. Kolejne kontrole należy wykonywać w 3. i 6. miesiącu.
W trakcie oceny wyznaczany jest kąt alfa i beta który pozwala na ustalenie typu biodra i wychwycenie dziecka z biodrem dysplastyczny co umożliwia na wdrożenie odpowiedniego leczenia.
 lek. Zbigniew Pawęzowski
lek. Zbigniew Pawęzowskispecjalista z ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalista z zakresu Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Doświadczenie z zakresu Ortopedii zdobywałem w trakcie pracy i dyżurów w Klinice Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki przy Dolnośląskim Centrum Urazowym we Wrocławiu oraz podczas ostrych dyżurów w SOR. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Posiadam szeroką wiedzę oraz umiejętności z zakresu medycyny estetycznej. Przykładam szczególną wagę do efektu, który ma zadowolić pacjenta, ale także do bezpieczeństwa każdego zabiegu. W celu podnoszenia swoich kwalifikacji czynnie uczestniczę w licznych kursach i szkoleniach. Zapewniam, że w swojej pracy wielką wagę przywiązuję do najwyższej jakości świadczonych usług, dlatego używam najlepszych dostępnych preparatów medycznych.