Peeling Chemiczny Wrocław – Jak wygląda zabieg w Skin Day Klinika Złotniki ?
Peeling chemiczny – to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej. Zwykle wykonywany jest w sezonie jesień-zima, choć coraz częściej są także peelingi chemiczne całoroczne.
Peeling chemiczny Wrocław – Umów się na zabieg w Klinice Złotniki
1. Co to jest peeling chemiczny ?
Słowo peeling oznacza dosłownie obierać. W dermokosmetyce jest to coś, co wywołuje przyśpieszoną odnowę komórkową warstw skóry w różnych celach. Założenia peelingów to: oczyszczanie, odżywienie, nawilżenie, obkurczenie, złagodzenie oznak starzenia, regulacja sebum, depigmentacja itp. Peeling chemiczny jest dziś uznawany za skuteczny, mało inwazyjny zabieg pozwalający zachować zdrową skórę, bardziej odporną na procesy starzenia. Jego użycie nie ogranicza się jedynie do typowego zabiegu – jest stosowany również jako uzupełnienie lub jeden z elementów innych procedur, takich jak: mikrodermabrazja, mezoterapia, wypełnienia podskórne.
To procedura złuszczania naskórka lub tylko jego części. Wydaje się, iż peelingi mogą obejmować swoim działaniem tylko martwe komórki naskórka, natomiast w zaawansowanych terapiach zabiegowych przede wszystkim mogą sięgać swoim działaniem do skóry właściwej. Mechanizm działania poszczególnych peelingów jest złożony, w związku z tym zależy on od PH, składu chemicznego, rodzajupeelingu, mocy i stężenia.
2. Jak wygląda zabieg ?
Peelingi chemiczne w KliniceZłotniki Wrocław w zależności od głębokości działania użytej substancji dzielimy na powierzchowne, średniogłębokie czy głębokie. Godnym uwagi jest fakt, iż dzięki mieszankom chemicznym, które są wszechstronne i pomagają wspierać wiele problemów skórnych, kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej może osiągnąć wspaniałe rezultaty terapeutyczne. Godnym uwagi jest fakt, iż zabieg powoduje łuszczenie się martwego, zrogowaciałego naskórka, które może być widoczne tzw. płatowe łuszczenie się skóry przy zaawansowanych terapiach lub niewidoczne tzw. biorewitalizacja skóry. Peeling chemiczny poprzez odpowiednio dobrany preparat długoterminowo powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu. Każdy peeling chemiczny dobierany jest indywidualnie. W naszym portfolio znalazły się peelingi chemiczne i technologie, które umiejętnie łączymy by osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty zabiegowe.
3. Wskazania do peelingów chemicznych:
- zmiany barwnikowe: piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate,
- uszkodzenia słoneczne: rogowacenie słoneczne,
- uszkodzenia związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności i wiotkości skóry, przedwczesne starzenie się,
- blizny: typu zanikowego lub przebarione,
- trądzik pospolity: postać zaskórnikowa, postać grudkowo-zaskórnikowa,
- zaskórniki,
- łojotok, cera mieszana, przetłuszczająca się,
- ziemista i szara cera,
- usunięcie powierzchownych warstw naskórka,
- obkurczenie rozszerzonych porów skóry,
- skóra odwodniona, sucha,
- rumień,
- rozstępy.
4. Efekty zabiegu to:
- rozjaśnienie przebarwień,
- wygładzenie skóry,
- zmniejszenie rozszerzonych porów,
- spłycenie blizn potrądzikowych,
- rozświetlenie skóry, wyrównanie kolorytu,
- usuniecie szorstkości skóry,
- poprawa elastyczności,
- spłycenie drobnych zmarszczek,
- złagodzenie aktywnego trądziku,
- zmniejszenie rozstępów.
5. Rodzaje peelingów chemicznych:
Rodzaj stosowanego peelingu chemicznego dobieramy w zależności od typu skóry, wieku pacjenta podobnie jak indywidualnych protokołów naszych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej w Klinice Złotniki we Wrocławiu. Najczęściej używane do peelingów chemicznych związki to: kwas glikolowy, salicylowy, pirogronowy, migdałowy, mlekowy, trójchlorooctowy (TCA), retinowy podobnie jak mieszanki różnych preparatów, które są stosowane w zależności od oczekiwanej głębokości złuszczania.
6. Peeling chemiczny – przeciwwskazania:
- infekcję ogólna,
- infekcja miejscowa:
- opryszczka,
- gorączka,
- infekcja górnych dróg oddechowych,
- ciąża, karmienie piersią,
- alergie skórne, objawy uczulenia,
- aktywne zmiany bakteryjne, grzybicze, wirusowe,
- ekspozycja skóry na słońce(opalona skóra),
- skłonność do bliznowców,
- doustna terapia witaminą A,
- przerwanie ciągłości naskórka.
7. Jak przygotować się do peelingu?
- ważnym aspektem jest, aby przed wykonanym peelingiem chemicznym skóra nie może być opalona, musi być zachowany odstęp czasu min. 2 tyg.,
- zaleca się odstawienie na tydzień przez i po planowanym zabiegu peelingu chemicznego kosmetyków na bazie kwasów AHA i BHA podobnie jak pochodnych witaminy A.
- kolejnym ważnym aspektem jest, aby przed peelingiem nie wykonuj depilacji, elektrolizy, wosku, mechanicznych peelingów, nie stosuj kremów z retinolem w okolicy poddawanej zabiegowi min. 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem,
- pamiętamy, że gdy posiadamy czynna infekcję ogólna lub miejscowa (infekcja górnych dróg oddechowych, opryszczka, gorączka, objawy uczulenia, ciąża, karmienie piersią) nie zgłaszamy się na zabieg, gdyż jest to przeciwskazaniem.
8. Jak zwiększyć efekt stosowanych peelingów chemicznych ?
Aby spotęgować działanie peelingów chemicznych stosujemy technologie łączenia peelingów chemicznych z zabiegami aparaturowymi oraz z mezoterapią mikroigłowa. Szczegółowe procedury są omawiane przed zabiegiem.
9. Jak dbać o skórę po peelingu ?
- po wykonanym zabiegu zalecamy, aby stosować ochronę przeciwsłoneczną SPF +50.
- dbamy o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry, aby skóra szybciej się zregenerowała.
- gdy występuje łuszczenie się, nie odrywamy płatów skóry.
- unikamy kontaktu skóry poddanej zabiegowi ze zwierzętami bezpośrednio po zabiegu.
10. Ile peelingów należy wykonać w serii zabiegowej ?
Aby osiągnąć najlepsze efekty stosujemy peelingi chemiczne w seriach, które są układane indywidualnie pod każdego pacjenta z danym problemem skórnym. Z pewnością doświadczenie Naszego zespołu kosmetologów w Klinice Złotniki pozwala na dostosowanie terapii zabiegów opartych o cykl odnowy i regeneracji naskórka. Stosujemy indywidualne protokoły terapeutyczne łączące różne rodzaje peelingów, aby uzyskać jak najlepsze efekty na skórze. Po przeprowadzonej serii zabiegowej skóra ma wyrównany koloryt, a powierzchnia jej jest w związku z tym jeszcze bardziej gładka i promienna.